Dlaczego warto kupować w buty profilaktyczne dla dzieci?

Stopy dziecka są bardzo delikatne. Cecha ta zachęca rodziców do pieszczot, ale powinna także budzić troskę o ich prawidłowy rozwój od najmłodszych lat. A troskę tę można okazywać na wiele sposobów. O ile dla rozwoju emocjonalnego dziecka  na pewno ważne są pieszczoty, pocałunki czy łaskotanie, o tyle dla rozwoju fizycznego stopy najlepsze są buty profilaktyczne zaprojektowane specjalne dla dzieci.
Stopy dziecka kształtują się bardzo dynamicznie, a proces ten trwa przez kilka lat. Naukowcy i lekarze zgodnie  twierdzą, że stopy dziecka kształtują się najintensywniej do 7 roku życia, co nie oznacza jednak, że po tym okresie są one już bezpieczne, bo przecież ich wzrost trwa nawet do 18 roku życia! Te dane powinny skłonić rodziców do refleksji nad znaczeniem butów profilaktycznych dla dzieci.
Ich przewaga nad innym typem obuwia jest zasadnicza. Po pierwsze doskonale stabilizują stopę dziecka, zapewniają wygodę, miękkość i lekkość. Są także bardzo estetyczne i wykonane z materiałów najwyższej jakości.